Aranżacja kuchni - kilka propozycji dla stylistów wnętrz

Aranżacja kuchni może zaskakiwać kombinacją nietuzinkowych materiałów. Wielu projektantów wnętrz stawia na plastik, kamień, PCV lub metal. Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, postaw na drewno i jasne kolory. Szukasz pomysłu na tanią i szybką metamorfozę wnętrza? Wypróbuj kilka naszych wskazówek!

biała kuchnia i białe płtki kuchenne na ścianie

- Aranżacja kuchni skandynawskiej: porządek, prostota i minimalizm.
- Aranżacja kuchni: jak urządzić niewielkie wnętrze?
- Trójkąt roboczy ułatwi Ci przygotowywanie posiłków.

 

Modna aranżacja kuchni

Kuchnia w stylu skandynawskim jest biała lub beżowa. Jeśli chcesz ją ocieplić, wprowadź drewniane akcenty. Możesz też wybrać srebrne lub czarne dodatki, które podkreślą wyjątkowy charakter wnętrza. Doskonale sprawdzi się tutaj naturalne lub bielone drewno. Doskonale współgra z miękkimi tkaninami, wełnianym dywanikiem, sztucznym futerkiem i makramą.

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim skierowana jest do osób, które cenią sobie porządek i odpoczynek na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, jak urządzić stylową i wygodną kuchnię? Pomyśl, czy wolisz sprzęt AGD pod zabudowę, czy wolnostojący. Rozważ, gdzie go postawisz, by ułatwić sobie pracę. Zdecyduj się na wysoką zabudowę z licznymi szufladami i koszami cargo. W ten sposób zyskasz więcej miejsca do przechowywania. Pomyśl, czy chcesz jeść w kuchni? Jeśli tak, postaw stół z krzesłami. Zadbaj też o oświetlenie zadaniowe nad stołem i blatem roboczym.

 

Kilka wskazówek dla architektów wnętrz!

W każdej kuchni ważną rolę odgrywa trójkąt roboczy. Podstawowe elementy wyposażenia (lodówka, zlewozmywak i piekarnik/płyta kuchenna) wyznaczają wierzchołki trójkąta. Wdrażając taką zasadę, niezbędne sprzęty i produkty masz pod ręką. Dzięki temu poprawisz komfort pracy. Nie musisz pokonywać dużych odległości podczas gotowania. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, oddziel sprzęty AGD blatami roboczymi. A może dysponujesz niewielką przestrzenią? W takim razie postaw zlew między lodówką i kuchenką. Upewnij się, że istniejąca instalacja przewiduje takie rozwiązanie. Jeśli nie, rozważ ewentualne przeróbki.

 

Jak urządzić elegancką i funkcjonalną kuchnię?

Szukasz pomysłu na aranżację kuchni? Zastanawiasz się, na co zwrócić szczególną uwagę? Postaw na ergonomię. Stwórz idealne warunki do przygotowywania i spożywania posiłków.

Zachowaj odpowiednią odległość między sprzętami. Sprawdź, czy zlew jest oddalony o 40 cm od lodówki. Pamiętaj też, by zachować między płytą kuchenną a zlewem przynajmniej 80-centymetrowy odstęp. Jeśli urządzasz małą kuchnię, wybierz urządzenia 2 w 1. Dzięki temu nie tylko wygospodarujesz więcej miejsca, lecz także ułatwisz sobie przygotowywanie posiłków. Potrzebujesz wsparcia w aranżacji kuchni? W takim razie skorzystaj z naszych podpowiedzi! Dzięki temu łatwiej urządzisz wygodne i praktyczne wnętrze.