Co świadczy o wysokiej jakości okien?

Osoby, które wybierają wysokiej jakości okna, mogą liczyć na to, że taka inwestycja przyniesie im sporo korzyści w różnych aspektach. Oprócz względów estetycznych i poprawy wyglądu elewacji, jest to świetny sposób na poprawę właściwości energetycznych budynku. Poza tym w dużym stopniu zwiększa się bezpieczeństwo domowników.

okno z kasą A+++

Jakie aspekty świadczą o wysokiej jakości stolarki?

Wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na renomę i doświadczenie producenta. Niektóre marki faktycznie słyną z produktów wysokiej jakości i mogą pochwalić się różnymi certyfikatami. Potwierdzają one, że stolarka spełnia określone standardy i jest wyposażona w zaawansowane, innowacyjne systemy poprawiające komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Przed zakupem warto zatem sprawdzić opinie na temat danego producenta oraz znaczenie poszczególnych certyfikatów.

O tym, że wybrane przez nas okna są wysokiej jakości świadczą także ich parametry. Jednym z kluczowych jest niski współczynnik przenikania ciepła, który potwierdza właściwości energooszczędne i doskonałą termoizolację. Poza tym warto zdecydować się na modele z przynajmniej potrójnym oszkleniem. Oprócz tego zwróćmy uwagę na takie elementy jak zgrzewy w narożach, które zapewniają precyzyjne połączenie profili i wysoką szczelność oraz jakość okuć okiennych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając okna?

Kolejną kwestią jest jakość i stan samych uszczelek, odwodnienia, płynna praca klamek oraz wrażenia z otwierania i zamykania. Wysokiej jakości stolarka zapewnia także dobrą izolację przed hałasem. Jest to absolutnie kluczowe, jeśli dom lub mieszkanie jest zlokalizowane w pobliżu ruchliwej ulicy.

Duże znaczenie ma też obecność dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak okucia antywyważeniowe, szyby antywłamaniowe i klamki zamykane na klucz. Poza tym na bezpieczeństwo wpływają solidne okucia. Dodatkową kwestią jest wodoszczelność (najlepsze modele wyróżniają się wodoszczelnością na poziomie 9A) i odporność na silny wiatr. Gdy dom znajduje się w górach lub strefie nadmorskiej, warto zainwestować w okna o klasie C4 lub C5.

Zapraszamy! Eko-Okna - okna Poznań