Czym charakteryzują się dobrej jakości płytki?

Płytki ceramiczne są niezwykle popularnym materiałem wykończeniowym. Są stosowane zarówno na ścianach, jak i podłogach. W sprzedaży dostępne są płytki, które różnią się między sobą nie tylko kolorem, wielkością i fakturą, ale także posiadanymi właściwościami. Wybierając płytki, należy więc pod uwagę kilka ważnych parametrów.

 płytki ceramiczne w łaziencie

Jakie cechy powinny posiadać płytki naprawdę dobrej jakości?

Jednym z najważniejszych parametrów decydujących o jakości płytek ceramicznych jest ich nasiąkliwość. Parametr ten jest podzielony na cztery grupy. Zaliczone do pierwszej grupy płytki mają nasiąkliwość mniejszą niż 3%. Mogą być układane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Płytki z grupy drugiej można wykorzystać do układania na powierzchniach zewnętrznych, ale tylko pod warunkiem, że na opakowaniu znajduje się informacja, że są one mrozoodporne. Płytki z grupy drugiej i trzeciej układa się tylko we wnętrzach. W przypadku stosowania płytek ceramicznych na zewnątrz ważnym parametrem jest także mrozoodporność. Bez obaw na zewnątrz można wykorzystać płytki, na opakowaniu których znajduje się śnieżynka.

Płytki jakiego producenta wybrać?

Szukając płytek ceramicznych, warto wybrać te polskich producentów, którzy uważani są za liderów na rynku ceramiki. Płytki Tubądzin cieszą się zasłużoną renomą od lat. Firma w zakresie dekoracji proponuje kompleksowe rozwiązania. Od wielu lat zachwycają nas także Paradyż płytki. Z pomocą płytek od tego producenta można atrakcyjnie wykończyć każde wnętrze. Liderem rynku ceramicznego w Polsce jest także Cersanit. W ofercie firmy dostępna jest nie tylko ceramika sanitarna, ale także wysokiej jakości płytki łazienkowe. W oparciu o najbardziej nowoczesne technologie powstają płytki Opoczno. Od pokoleń zachwycają one precyzją wykonania. Proponowane przez markę produkty mają zastosowanie między innymi w kuchniach, łazienkach, salonach.

Jeśli chcemy kupić płytki dobrej jakości, nie musimy wybierać tych od zagranicznych producentów. Rodzime marki oferują płytki, których jakości nic nie można zarzucić.