Gdzie zamówić meble do pracowni architektonicznej?

Klienci zainteresowani indywidualnym projektem budowlanym czy projektem wnętrz, w pierwszej kolejności robią reaserch w internecie poszukując danych kontaktowych biur projektowych. Drugim krokiem jest zbieranie opinii o projektancie oraz przeglądanie jego portfolio. Trzecim krokiem, jest wizyta klienta w pracowni projektanta, podczas której może zapaść decyzja o współpracy. Dlatego, ten trzeci krok jest decydujący o losach dalszej współpracy. Czynnikiem, który może wpłynąć na podjęcie decyzji jest wystrój biura projektowego. To "pierwsze wrażenie" jest bardzo ważne, bowiem po wyglądzie biura klient już wie czego może się spodziewać. Architekci i projektanci w swoich projektach mają obowiązek zapewnić klientowi przestrzeń funkcjonalną, wygodną i estetyczną i dokładnie ta sama powinna być przestrzeń w której pracują i w której przyjmują klientów.

biuro architekta

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli do biura projektowego?

  • Design - poszukując mebli i artykułów wyposażenia wnętrz do naszego biura projektowego należy szczególną uwagę zwrócić na ich design. Ważne aby wzornictwo było spójne oraz ab było zgodne z aktualnymi trendami lub nawet aby je wyprzedzały.
  • Jakość - na rynku mamy mnóstwo designerskich mebli ale o niskiej jakości, głównie sprowadzanych z Azji. Meble jak i wyposażenie biur musi być na najwyższym poziomie aby klient miał poczucie, że przyszedł do profesjonalisty i wyjdzie z profesjonalnym projektem. Dlatego, należy postawić na europejskie wzornictwo i europejską jakość.
  • Harmonia - bardzo ważne jest aby klient wchodzący do budynku biura miał poczucie że wszystkie pomieszczenia, a wiec recepcja, poczekalnia oraz pracownie projektantów były zaprojektowane w podobnym stylu. Nie wskazane jest aby każde pomieszczenie urządzone było w odmiennym stylu, wprowadzające niepotrzebne "zamieszanie" w głowi przychodzącego inwestora.


Gdzie zakupić meble do pracowni architektonicznej?

Rynek meblowy zdominowany jest przez artykuły niskiej jakości importowane z Chin. Poszukując mebli i artykułów wyposażenia wnętrz warto odwiedzić sklep meblowy dla architektów Ideal Design. Jest to sklep posiadający w swojej ofercie włoskie i hiszpańskie marki mebli i oświetlenia takie jak: Faro, Pedrali, Domitalia, Ideal Lux czy AQform. Ofertę sklepu uzupełniają polskie marki mebli i oświetlenia, takie jak Chors, Bejot czy Paged. Sklep w oparciu o potrzeby i przebieg współpracy z architektami doskonale wie, czego potrzebuje projektant, dlatego znajdą w nim Państwo wyjątkowe produkty wysokiej jakości.