Jak dopasować szafkę pod umywalkę nablatową?

Jeszcze do niedawna na rynku znajdowały się głównie umywalki meblowe, wpuszczane w blat. Obecnie wybór tych elementów łazienkowego wyposażenia jest znacznie szerszy. Projektanci wnętrz, a także i klienci indywidualni chętnie decydują się na zakup umywalek nablatowych, które szturmem zdobyły rynek branży łazienkowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym jak je dopasować do szafek podumywalkowych - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

szafka łazienkowa z umywalką nablatową

Złote, w kształcie misy, prostokątne, szklane, ceramiczne - umywalki nablatowe!

Chociaż umywalki nablatowe głównie kojarzone są z białymi ceramicznymi owalnymi lub okrągłymi misami, to wybór ich jest znacznie większy. Producenci ich prześcigają się we wprowadzaniu na rynek modeli, które znów zachwycą nie tylko ogólnym designem, kolorystyką, ale także i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Obecnie bez problemu otrzymać można umywalki nablatowe ceramiczne, ale także i takie, które są wykonane z kolorowego szkła, stali, kamienia czy drewna.

Wybór ich jest ogromny! Z tego względu tak łatwo (i niełatwo) jest dobrać umywalkę nablatową do szafki, do stylistyki wnętrza. Strefa umywalki zazwyczaj jest tą, na którą zwraca się uwagę, zaraz po wejściu do wnętrza. Z tego względu warto jest poświęcić jej nieco więcej uwagi podczas aranżacji. Strefa ta może zachwycać, przyciągać wzrok i być elementem, który sprawi, że właśnie nasza łazienka będzie wyjątkowa.

Oczywiście umywalka nablatowa potrzebuje też odpowiedniej oprawy, w tym szafki podumywalkowej, która będzie do niej idealnie pasowała, a także funkcjonalnej baterii.

Jaka szafka pasuje do umywalki nablatowej?

Wiele szafek podumywalkowych, które dostępne są na rynku na pierwszy rzut oka pasują tylko i wyłącznie do umywalek meblowych. Oczywiście ich montaż jest dużo prostszy. Są także modele, które w opcjach posiadają możliwość dobrania blatu, są to produkty uniwersalne, które nadają się umywalek wpuszczanych oraz nablatowych.

Oczywiście w przypadku szafki, która blatu nie posiada można takowy kupić, zamówić u stolarza. Jest to zresztą rozwiązanie, które jest często stosowane.

Decydując się na zakup szafki pod umywalkę nablatową, należy także dokładnie ustalić jej rozmiar. Prawda jest taka, że im większa umywalka i szafka, tym są one bardziej funkcjonalne. Z większej umywalki korzysta się bardziej komfortowo, a do większej szafki, można zmieścić więcej kosmetyków, środków chemicznych czy ręczników. Także szafka powinna być dobrana do możliwości przestrzennych łazienki, jednak w miarę możliwości powinna być jak największa.

Rozmiar umywalki nablatowej powinien być dopasowany w taki sposób, by można było swobodnie zamontować baterię. Dobrze jeśli znajdzie się 15-20 cm miejsca po każdej ze stron na to, by umieścić tam np. dozownik z mydłem czy inne akcesoria łazienkowe. Taka strefa odkładcza z pewnością zwiększa funkcjonalność strefy umywalki.

szafka łazienkowa z umywalką