Jak wybrać regał loftowy? Poznaj nasze wskazówki!

Regał loftowy to mebel, którego popularność stale rośnie. Coraz więcej osób decyduje się umieścić ten minimalistyczny sprzęt w swoim mieszkaniu. Zastanawiasz się, czy będzie pasował do Twoich wnętrz? Nie wiesz, na jaki model regału się zdecydować? Przeczytaj więc nasz artykuł – znajdziesz w nim sporo podpowiedzi!

loftowy regał na książki w salonie

Regał loftowy – czyli jaki?

Być może nie do końca zdajesz sobie sprawę, jak właściwie wygląda regał w stylu loftowym. Otóż jest to mebel, który wyróżnia się prostą formą i nieskomplikowaną konstrukcją. Najczęściej wykonany jest z materiałów takich jak drewno, metal lub szkło. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie – świetnie spisze się jako regał na książki, zabawki lub po prostu drobiazgi. Będzie również dobrym miejscem, w którym wyeksponujesz swoje dekoracje.

Jak wybrać regał dopasowany do Twoich wnętrz?

Rosnąca popularność regałów loftowych sprawia, że ich wybór jest naprawdę spory. Możesz wybierać spośród klasycznych modeli o różnych wysokościach i szerokościach oraz tych nieco bardziej ozdobnych. Ciekawym rozwiązaniem może być również mebel w postaci drabinki. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając regał loftowy? Podpowiadamy!

W jakim pomieszczeniu umieścisz regał?

Jedną z ważnych kwestii, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, w jakim z pomieszczeń będzie znajdował się Twój regał. Ma to znaczenie, gdyż zupełnie inny model sprawdzi się w dużym, przestronnym salonie, inny zaś w niewielkiej sypialni. W przypadku pokoju dziennego możesz zdecydować się na mebel w dość pokaźnych rozmiarach – nawet 200 × 200 cm. Taki regał niekiedy zajmie całą ścianę – jest to zatem idealny wybór na domową biblioteczkę.

Przeznaczenie mebla

Już wiesz, co zamierzasz przechowywać na swoim regale? Jeżeli tak, wybór będzie znacznie łatwiejszy. Jeśli szukasz mebla, na którym umieścisz rodzinne pamiątki lub te przywiezione z dalekich podróży – sprawdzi się wąski regał w postaci słupka. Gdy jednak potrzebujesz sporo miejsca do przechowywania np. książek, pudeł wypełnionych drobiazgami, segregatorów z dokumentami lub albumów ze zdjęciami, postaw na wariant o większych rozmiarach.

Styl dominujący w mieszkaniu

Przeznaczenie i funkcjonalność mebla to jedno, drugie zaś to jego wygląd i estetyka. Pod tym względem Twój regał loftowy powinien być dopasowany do aranżacji mieszkania. Wybierz zatem takie rozwiązanie, które wpasuje się w jego unikalny charakter. Zwróć uwagę na kolor pozostałych mebli i postaraj się znaleźć regał w tym samym lub zbliżonym odcieniu.