Łóżka tapicerowane wracają do łask!

łóżko tapicerowane

Minimalizm tapczanów, czy surowość łóżek z metalowymi elementami ozdobnymi, dziś na rynku musi zrobić miejsce dla powracającego trendu, jakim są łóżka tapicerowane. Właściwie dobrane, mogą ocieplić wnętrze, sprawić, że nasza sypialnia będzie sprawiała wrażenie jeszcze bardziej komfortowej, na czym przecież nam w szczególności zależy. Czym wyróżniają się te meble?

1. Styl klasycznego luksusu

2. Łóżka tapicerowane - różne kolory i faktury

Styl klasycznego luksusu

Łóżka tapicerowane możemy zakupić w wielu sklepach, także internetowych. Powoli przejmują część rynku meblowego, dotąd zdominowanego przez łóżka z prostymi, drewnianymi stelażami i zagłówkami. Można je zobaczyć w aranżacjach zarówno w stylu shabby chic, jak i bardziej stonowanym, gdzie obicie w kolorze pudrowego różu czy odcieniach szarości idealnie wkomponuje się w estetykę wnętrza. Idealnie nadają się do wnętrz, które w trakcie realizacji projektu okazały się zbyt surowe - dodają im zmysłowości, zmiękczają i ogrzewają estetykę wnętrza. Dzięki temu nasza sypialnia nabierze nowych walorów dekoracyjnych. Łóżka tapicerowane posiadają wiele zalet.

Można je kupić w wielu sklepach meblowych, także internetowych, takich jak Naturestyle - https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane.

Ich czyszczenie nie wymaga zakupu specjalnych środków - w odróżnieniu od metalu czy drewna, tapicerkę możemy prać, przy wykorzystaniu standardowych środków piorących. Możemy to robić zarówno ręcznie, jak i przy użyciu maszyn piorących. Najważniejsze, to sprawdzenie jak wykorzystany przez nas materiał znosi tarcie - od tego bowiem zależy, jakich środków i narzędzi możemy użyć.

Łóżka tapicerowane - różne kolory i faktury

Łóżka tapicerowane świetnie wkomponowują się we wnętrza, które wymagają dodatkowych faktur czy kolorów - spory zagłówek, często służy przełamaniu monotonii ścian, a faktura materiału idealnie łączy się z dostępnym we wnętrzu dodatkami. Warto zachować próbki materiałów, których użyliśmy przy projektowaniu naszej sypialni - dzięki temu, łatwiej będzie nam dobrać odpowiednie łóżko tapicerowane. Tak, jak w przypadku innych materiałów wykorzystywanych do produkcji łóżek, tapicerkę również możemy poddać renowacji - dzięki zmianie poszycia, zachowamy mebel, który dotąd cieszył oko, a przede wszystkim - był komfortowy i pasował do naszego wystroju.

To dość duże meble, dlatego przed zakupem upewnijmy się, czy mamy wystarczająco dużo miejsca i czy nasz nowy zakup, zanadto nie zdominuje dotychczasowego wystroju, zmieniając to, jak wygląda nasza sypialnia.