Modne szafy do przedpokoju w 2021 roku

Bywa, że do aranżacji przedpokoju podchodzimy sztampowo. A tak naprawdę jest to równie ważne pomieszczenie, jak każde inne. Nie tylko przechowujemy w nim niezbędne rzeczy, ale też przyjmujemy gości. Warto więc zadbać o to, by ta ograniczona metrażowo przestrzeń była miła dla oka i praktyczna. Podstawą jest wybór odpowiedniej szafy. Jakie są najmodniejsze w 2021 roku?

szafa w przedpokoju

Obecnie ogromną popularnością się cieszą meble na zamówienie. Wśród nich znajdują się szafy na wymiar, które można skonstruować według własnych preferencji. Przedpokoje mają przeróżne wymiary i ułożenie ścian. Dlatego takie szafy, wykonane zgodnie z wytycznymi klienta, zawsze będą się prezentowały idealnie.

Tak więc mebel na wymiar da się dopasować do układu pomieszczenia – nawet tego najbardziej niestandardowego. Ponadto właściciel osobiście decyduje o najdrobniejszych szczegółach szafy – również o tym, jak będzie wyglądała w środku. Może też wybrać rodzaj drzwi – w tym składane, przesuwno-składane i przesuwne.

W 2021 roku najpopularniejsze są skrzydła przesuwne, które nie zabierają miejsca przed szafą. Są praktyczne, minimalistyczne i świetnie się nadają do każdej przestrzeni – w tym wąskiej. Takie drzwi nie hałasują i wpisują się w kanon nowoczesnych aranżacji.

Jak dobrać szafy na zamówienie do wnętrza?

Szafa na zamówienie do przedpokoju powinna pasować do pozostałych elementów wystroju. Jeśli Twój dom powstał w stylu nowoczesnym, znakomicie się sprawdzi mebel o prostym i minimalistycznym charakterze. Może występować w wersji matowej lub lakierowanej. W przypadku stylów rustykalnego, prowansalskiego, schaby chic czy eklektycznego, gustownie się prezentują szafy na wymiar z przecieraną fakturą drewna i lekkimi zdobieniami.

Jak mówi specjalista z firmy Meble Adamkiewicz, która produkuje meble na wymiar w Choszcznie, w 2021 wiodące będą naturalne odcienie drewna. Dotyczy to zarówno ciepłych, jak i chłodnych, a nawet surowych barw. Ponadto popularnością się cieszą mocno widoczne usłojenia. Do tego klienci coraz częściej dobierają kolorystyczne detale (na przykład uchwyty) w kolorach czerni, grafitu lub przygaszonego złota.

Z mody nie wychodzą też uniwersalne rozwiązania. Duża biała klasyczna szafa pasuje do praktycznie każdego wnętrza. Głęboka matowa lub połyskująca czerń także się prezentuje elegancko i ponadczasowo.

Szafa nie powinna być tylko topornym klockowatym elementem. Dlatego warto postawić na mebel na zamówienie, indywidualnie dopasowany do aranżacji.