Nie tylko klamka z kluczykiem - co decyduje o tym, że okna są “bezpieczne”?

Już dawno pomiędzy bajki włożyć można przekonanie, że okna zewnętrzne wyposażone w dodatkowy zamek w miejscu klamki okażą się wystarczające, jeżeli chodzi o efektywne zatrzymanie złodzieja bądź włamywacza przed przedostaniem się do wnętrza naszego domu, biura lub budynku użyteczności publicznej.

okno z klamką z zamknięciem na klucz

Bezpieczne okna to obecnie o wiele więcej - to kolejny po wytrzymałych drzwiach czy też roletach antywłamaniowych poziom zabezpieczeń, który sforsować będzie musiał złoczyńca pragnący pozbawić nas dorobku życia. Dlaczego więc by mu tego zadania dodatkowo nie utrudnić?

Jest to możliwe jeżeli zdecydujemy się na nabycie nowoczesnych okien antywłamaniowych. Nie tylko wręcz idealnie spełniają one swoją podstawową funkcję, a więc chronią użytkownika przed nadmiarem chłodnego powietrza przedostającego się do poszczególnych pomieszczeń z zewnątrz czy też nadmiarem hałasu, ale także pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie posesji. Jest to możliwe między innymi dzięki specjalnym zawiasom przeciwwyważeniowym czy też zastosowaniu w takich produktach dodatkowej warstwy szkła - mowa w tym przypadku o systemach trzyszybowych stopniowo wypierających z rynku popularne jeszcze do niedawna rozwiązania dwuszybowe.

Nie można także zapominać o wzmacnianych ramach, których zniszczenie lub choćby uszkodzenie stanowić będzie nie lada wyzwanie. Oczywiście rzeczone elementy wykończeniowe kosztować będą w niejednym sklepie o wiele więcej niż miałoby to miejsce w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników, jednakże uważamy, że wydatek taki jak najbardziej warto jest poczynić, szczególnie jeżeli przykładamy dużą wagę do bezpieczeństwa swojej posesji i chcemy ograniczyć ryzyko włamania.

Jeżeli nie wiemy bo jakie rozwiązanie należałoby sięgnąć oraz czy bezpieczne okna zachwalane w reklamach są faktycznie produktami, których potrzebujemy i które spełnią nasze oczekiwania, powinniśmy zasięgnąć porady profesjonalistów. Możemy to zrobić odwiedzając bezpośrednio sklep cieszący się nieskazitelną renomą na rynku lub też zasięgnąć języka u profesjonalistów z dziedziny budownictwa oraz wykończeni wnętrzarskich, którzy to podpowiedzą nam na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę przed sfinalizowaniem zakupu. Jedno jest pewne - w obecnych czasach zwykła klamka wzbogacona o kluczyk może okazać się niewystarczająca. Nie zapewni nam ona bowiem wysokiego poziomu ochrony, a jedynie spowolni złodzieja o kilka do kilkunastu sekund.

Warto zaopatrzyć się w produkt mogący pochwalić się co najmniej kilkoma rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa antywłamaniowego, bowiem dopiero wtedy będziemy mogli spać spokojnie we własnych czterech ścianach bądź też pozostawić na noc biuro po zakończeniu swoich obowiązków zawodowych.

Cena powinna grać dla nas rolę jedynie drugorzędną, bowiem jeżeli dojdzie do włamania i kradzieży, okazać się może, że będziemy zmuszeni pożegnać się z sumą znacznie większą niż miałoby to miejsce w przypadku nabycia zestawu od kilku do kilkunastu bezpiecznych okien. Naszym zdaniem - nie warto w taki sposób kusić losu!