Ranking zmywarek - którą wybrać?

Nie przepadasz za ręcznym myciem naczyń i planujesz swój pierwszy zakup zmywarki? A może wysłużona zmywarka odmówiła już posłuszeństwa i nadszedł czas wymienić ją na nowszy model, ale przytłacza się szeroki wachlarz dostępnego na rynku asortymentu? Nie wiesz które funkcje sprawdzą się najlepiej i spełnią wszystkie Twoje oczekiwania? W poniższym rankingu zmywarek przedstawiamy Ci najlepsze modele i producentów dostępnych na polskim rynku. Dzięki niemu nie będziesz tracić swojego czasu na czasochłonne przeglądanie internetu czy stacjonarne wizyty w sklepach AGD.

naczynia w zmywarce

1. Szeroki wachlarz wyboru zmywarek

2. Podium rankingu zmywarek

3. Ranking zmywarek do 1000zł

4. Zmywarka - niezbędnik w Twoim domu

1. Szeroki wachlarz wyboru

Dobra zmywarka to w obecnych czasach jeden z podstawowych sprzętów znajdujących się w prawie każdej kuchni, lecz stale pojawiające się coraz to nowsze modele komplikują nam dokonanie wyboru konkretnego urządzenia. Zwiększająca się funkcjonalność oraz zaawansowana technologia sprawia, że czujemy się przytłoczeni różnorodnością dostępnych modeli. Od czego więc zacząć, aby dokonać słusznego wyboru? Najważniejszym krokiem jest określenie własnych potrzeb i oczekiwań. Potrzebujesz zmywarki do zabudowy czy wolnostojącej? Preferujesz zmywarkę kompaktową czy o znacznej pojemności? Jeśli odpowiesz sobie na te podstawowe pytania to jesteś na dobrej drodze do określenia kolejnych ważnych dla Ciebie parametrów. Jeśli posiadasz kuchnię otwartą na salon warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, który zmywarka będzie generować podczas swojej pracy. Jeśli nie chcesz, aby Twoja zmywarka do umycia naczyń zużywała znaczące ilości wody oraz energii elektrycznej, warto zapoznać się z informacjami zawartymi na etykietach poszczególnych modeli. Z pozoru tańsza przy zakupie zmywarka może powodować znaczny wzrost Twoich rachunków. Szczegóły na temat funkcjonalności, a także szczegółowy ranking zmywarek dostępny w internecie powinien znacznie ułatwić Twój wybór.

2. Podium rankingu zmywarek

Do najbardziej znanych wszystkim użytkownikom producenta zmywarek niezaprzeczalnie należy firma Bosch. Niemiecki producent znany jest przede wszystkim z wysokiej jakości, funkcjonalności a także niezawodności swoich produktów. Do jednego z najlepszych jego zmywarek zalicza się wykonany ze stali nierdzewnej wolnostojący model SMS46NI04E. Charakteryzuje się on bardzo cichą pracą, dużą pojemnością i klasą energetyczną A++. Posiada wbudowany panel sterowania z diodowym wyświetlaczem, a także specjalną powłokę, która zapobiega powstawaniu widocznych odcisków palców na obudowie. Kolejnym wartym uwagi modelem zmywarki jest sprzęt od innego znanego niemieckiego producenta, którym jest firma Siemens z przykładowym modelem SR256I01TE. Jest to zmywarka wykonana ze stali nierdzewnej o szerokości 45 cm. Jej sporą zaletą jest wysoka klasa energetyczna A+++. Producent zaprojektował przestrzeń wewnętrzną zmywarki tak, aby bez trudu wstawić do niej wysokie kieliszki, niestandardowych rozmiarów naczynia a nawet garnki. Do trzeciego najbardziej topowego modelu na rynku zmywarek zaliczany jest WSFO 3O34 PF X o szerokości 45 cm firmy Whirlpool. On również posiada najwyższą klasę energetyczną A+++, a także dość niski poziom poboru wody. Generowany hałas podczas pracy to zaledwie 44 dB, a producent gwarantuje zmycie aż do 14 kompletów naczyń.

3. Ranking zmywarek do 1000zł

Kto powiedział, że tylko droga zmywarka spełni nasze podstawowe oczekiwania? Zmywarka do 1000 zł może okazać się równie zadowalająca co sprzęt z wyższej półki cenowej. W przedziale cenowym do 1000 zł możemy kupić zarówno zmywarkę wolnostojącą jak i tę przeznaczoną pod zabudowę, a ich poziom hałasu nie przekracza 50dB. Również wybór ich funkcjonalości jest bardzo szeroki. Zmywarki do 1000 zł posiadają takie funkcje jak tryb ECO, szeroki zakres temperatur, krótki czas pracy czy możliwość czasowego opóżnienia zmywania. Najczęściej spotykaną klasą energetyczną zmywarek w tym zakresie cenowym będzie A i A+, lecz zdarzają się również modele z klasą A++. Najczęściej spotykane będą modele zmywarek takich producentów jak Candy, Sharp, Amica czy Indesit.

4. Zmywarka - niezbędnik w Twoim domu

W dzisiejszych czasach zmywarka stanowi podstawowy element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Z uwagi na to upowszechnienie zmieniły się także ceny tych urządzeń i obecnie z powodzeniem można znaleźć odpowiedni model do 1000 zł. Podczas zakupu warto także zwrócić na klasę energetyczną - taki wybór okaże się perspektywiczny i korzystny z czasem, kiedy rachunki za zużycie prądu i wody nie będą drastycznie wyższe od tych dotychczasowych. Jeżeli zatem zależy Ci na wyborze funkcjonalnego jak i energooszczędnego urządzenia - warto zwracać uwagę na informację dotyczącą klasy energetycznej zawartą na etykiecie urządzenia. Aktualizowane rankingi pozwolą z kolei porównać najpopularniejsze modele i na tej podstawie podsunąć odpowiednie modele. Wszystko w trosce o Twój komfort i możliwość dogodnego porównania kilku modeli w konkretnym przedziale cenowym.