Suszarka do rąk czy ręczniki toaletowe - co wybrać?

W publicznych łazienkach można spotkać dwa rozwiązania pozwalające na wysuszenie dłoni – suszarki oraz ręczniki toaletowe. Wiele osób zastanawia się, która z tych opcji jest bardziej higieniczna. W miejscach publicznych trzeba bowiem zadbać o dokładne mycie rąk i zminimalizować kontakt z przedmiotami dotykanymi przez setki osób dziennie. Co jest lepsze – suszarka do dłoni czy ręczniki papierowe?

suszarki do rąk

Zalety suszarek do rąk

Suszarki do rąk pojawiają się w wielu toaletach publicznych. Pozwalają one na korzystanie bez konieczności kupowania osobnych wkładów, co ma miejsce w przypadku dozowników na ręczniki papierowe. Nie wymagają one także organizowania kosza na zużyte środki higieniczne, dlatego sprawdzają się doskonale w minimalistycznych, eleganckich pomieszczeniach.

Współczesne suszarki do rąk pracują cicho, dokładnie usuwając wodę z dłoni. Takie produkty pozwalają na uzyskanie podobnego efektu co po użyciu papieru toaletowego w podobnym czasie. W niektórych modelach istnieje także opcja ustawienia ciepłego strumienia powietrza. Suszarki wykorzystywane w nowoczesnych obiektach włączają się samodzielnie pod wpływem ruchu, dlatego są w pełni higieniczne.

Suszarki do rąk obecnie projektuje się w taki sposób, by nie wyróżniały się one spośród innych obiektów znajdujących się w łazience. Są to produkty designerskie i minimalistycznie, dlatego sprawdzą się dobrze w toaletach wyposażonych w dowolnym stylu.

Zalety ręczników toaletowych

Współczesne dozowniki ręczników toaletowych są tworzone w taki sposób, by móc wydawać odpowiednią ilość produktu w sposób zupełnie bezdotykowy. Dzięki temu nie musisz dotykać całego pojemnika podczas pobierania niezbędnego papieru.

- "Obecnie w wielu łazienkach stosuje się oba rozwiązania na raz. Jeśli pomieszczenie jest duże, można zamontować w nim zarówno suszarkę, jak i dozownik na ręczniki papierowe. Drugi produkt sprawdza się dobrze np. w toaletach stworzonych z myślą o rodzicach z niemowlakami. Zastosowanie konkretnej opcji zależy od tego, jacy użytkownicy korzystają z danego pomieszczenia" – tłumaczy specjalista z firmy Linea Trade oferującej wysokiej jakości pojemniki i dozowniki do środków higienicznych.

Dozowniki na ręczniki papierowe są także znacznie tańsze niż suszarki do rąk. Obecnie można kupić wkłady do takich pojemników przyjemne w dotyku, co sprawdza się doskonale w łazienkach firmowych czy hotelowych. W miejscach publicznych częściej pojawiają się suszarki, które nie wymagają uzupełniania. W takich obiektach z toalet korzysta bowiem znacznie więcej osób niż np. w biurach.